» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2011-02-28, 22:00
[wykonam] Korby PROX dla Mz ETZ 125/150/250/251/301
Autor Wiadomość
Slowik57 

Motocykl: Etz 150
Dołączył: 21 Mar 2024
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2024-03-29, 11:25   

Marcin W., Chciałem mieć tytanową, ale się nie udało. Jak ktoś się zastanawia ile może kosztować korbowód do etz 150 od firmy Motor-Tech to uzyskałem mailowo informację że takowych nie wykonują ponieważ korbowody są dostępne na rynku.
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1045
Skąd: Katowice
Wysłany: 2024-03-29, 21:18   

Slowik57 - Może zaprojektowanie takiej korby jest bardzo pracochłonne i nie ma gwarancji że ktoś kiedyś będzie chciał ponownie. W tym czasie można zrobić inne rzeczy które na pewno przyniosą profit szczególnie jeśli jest nawał pracy.
Zgaduje tylko że gdyby było to możliwe zrobienie dla ciebie tej korby musiał byś się liczyć z kwotą od 800 do 1000zł cena robi się kosmiczna :shock: jeśli chodzi o korbowód MZ ETZ 150. Nowy wał uda się wyrwać od 350zł do 550zł.
Myślę też że mając firmę trzeba czasem rozważyć co robić aby pracować efektywnie i robić to co przynosi największy dochód.
Zresztą cokolwiek zamawiało by się niestandardowego w pojedynczych ilościach ( gdziekolwiek) na specjalne zamówienie będzie wykonane za odpowiednio wyższą opłatą.
Natomiast odwrotnie może być gdy będzie to seryjna produkcja wtedy cena będzie niższa bo powtarzalność powoduje niższą cenę końcową w porównaniu do wytworzenia tylko jednej sztuki.
Przy seryjnej produkcji zwróci się czas na projektowanie, koszt na wdrożenie oraz marketing produktu to za sprawą tego że do każdej sprzedanej sztuki będzie doliczona zysk który będzie się mnożył z każdą sprzedaną sztuką produktu i taka produkcja jest bardziej opłacalna.
Co do korby Prox to sam pytałem w kilku sklepach europejskich z myślą o Tobie i wiesz jak to się skończyło? - nikt mi nawet nie odpowiedział. :klnie: Poczułem się jak bym pytał czy nie mają UFO w ofercie :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=TugrGL0I1zY :mrgreen:
( tak mi się przypomniało)
Nie wiem może za jakiś czas pojawią się ponownie w Polsce w hurtowniach i jak się dowiem to dam znać. Tyle o ile sytuacja jest przejściowa tylko a sam Prox nie zakończył produkcji. :piwo:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
Slowik57 

Motocykl: Etz 150
Dołączył: 21 Mar 2024
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2024-04-01, 00:13   

Marcin W., dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Również pisałem maile tu i tam, ale efekt taki jak u Ciebie czyli brak odpowiedzi :mrgreen:
Nie pozostaje nic innego jak wrzucić YOKO.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14